ארגון בר מצווה בכותל

המסורת היהודית היא לקיים את הנחת בתפילין ואת העלייה לתורה במניין ובמהלך תפילת שחרית של ימי שני וחמישי בכל שבוע ובראש חודש (ימי שני וחמישי וראשי חודשים הינם ימי הוצאת ספר תורה בכותל). אולם במרבית הטקסים המתקיימים בשעות הבוקר נוהגים רק לעלות לתורה או רק להניח תפילין. התפילה (המתקיימת בעזרת הגברים) הנה יותר קצרה ויותר קלה לחתן הבר מצווה.

בימים אלו הכותל הומה אדם והאווירה מרגשת באופן מיוחד. בשנים האחרונות עלה הביקוש לערוך את בר מצווה בכותל, והרבה חוגגים מחפשים חברות שיעזרו להם בארגון העליה לכותל על כל המשתמע.

מה אתם צריכים כדי לערוך בר מצווה בכותל?

  • * הסעות – אוטובוסים, מידיבוסים ומיניבוסים מכל רחבי הארץ. נשמח להמליץ לכם על חברת ההסעות הטובה ביותר לצרכיכם
  • * ליווי ע"י רב
  • * ליווי מוסיקלי ע"י תופים, שופרות וכלי נגינה מרשימים אחרים (עליכם לדעת כי הכניסה לרחבת הכותל אסורה לנגנים וזאת על מנת לא להפריע את תפילתם של המתפללים. הלהקה שתלווה אתכם תגיע עד הרחבה ותרומם את האווירה לפני ואחרי התפילה).
  • * כיבוד ושתייה לאורחים – זוהי ההמלצה הכי חשובה שלנו אליכם. האורחים מגיעים מרחוק, מרביתם לא אכלו דבר בבוקר. ארוחת הצהרים רחוקה, השמש קופחת וחשוב מאוד לדאוג לכולם לכיבוד קל ושתייה. עלות הכיבוד אינה גבוהה ואל תוותרו עליה.
  • * סיור בר מצווה בעיר העתיקה – ניתן לקיים סיור ע"י מדריכים מוסמכים, סיורים מומחזים וסיורים בהם חתן הבר מצווה לוקח חלק בהדרכה. על הסיור להיות קצר וקל ואל תשכחו להודיע לכולם כי עומד להיות סיור וכי יש צורך להגיע עם בגדים ונעלים נוחות (ניתן להחליף בשרותים שבכותל)

המידע באדיבות הקרן למורשת הכותל. ניתן לקבל מידע רב נוסף באתר האינטרנט של הקרן בכתובת: www.thekotel.org.il